200+ countries | 50,000+ newspapers, magazines, radio stations, television broadcast stations, internet service providers (ISPs), news media lists

Albania Newspapers and News Sites Online | Albanian Newspapers

List of Albania newspapers, news sites and magazines featuring current breaking news, sports, entertainments, jobs, history, education, festivals, tourism, lifestyles, travel, fashion, business and more. Albanian newspapers and magazines published in Albania, Tirana and other nearest regions.

Share this page:

List of Albania newspapers, news and news sites

  view ->

  Albania Newspapers and News Sites

 • Gazeta Sot Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

 • Tema Gazeta Tema – Gazeta me e lexuar shqiptare

 • Tirana Observer Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni

 • Rilindja Demokratike (RD) Rilindja Demokratike

 • Gazeta 55

  Gazeta 55 Gazeta 55 Online - E përditshme e pavarur

 • Tirana Times Tirana Times | Albania in English | News, Business, Culture and Much More from Albania's Weekly English Language Newspaper

  Homepage

 • 24 ore lajme 24 ore lajme | Lajmet më të reja në gjuhën shqipe

 • Albanian Daily News (ADN) Albanian Daily News

 • AMA News WWW.AMA-NEWS.AL

 • DITA Gazeta Dita | E përditshme e Analizës dhe e Informacionit

 • Gazata Express

  Gazata Express Lajmi i Fundit - GazetaExpress

  GazetaExpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e VIP-ave, shëndetësia etj.

 • Koha Jonë KohaJone.com

  Gazeta Koha Jonë është e para gazetë e pavarur shqiptare. Ajo është themeluar nga gazetari Nikoll Lesi, më datën 11 maj 1991.

 • Gazeta Ekonomia

  Gazeta Ekonomia Gazeta online 'Gazeta Ekonomia' i dedikohet lajmeve, analizave dhe opinioneve të ekonomisë nga vendi, rajoni dhe bota. - Kupto Ekonominë

 • Kombetare Kombetare Whois Service

 • Mapo

  Mapo Gazeta Mapo

 • Panorama Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit

 • Panorama Sport Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

 • Shqip Gazeta SHQIP Online | ...e përditshme e pavarur

  Gazete e pavarur ne gjuhen shqipe.

 • Shqiptarja Shqiptarja.com

  Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Këtu do të gjeni investigimet e ëështjeve të rëndësishme kombëtare, politike, ekonomike, të bëra nga gazetarët më të mirë investigativë të medias shqiptare. English versions: Shqiptarja.com is the most professional and independent website in Albania and balkan region. It gives news, and other independent information about politic in the country and in the region, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports from the best investigative journalist of the region

 • Standard

  Standard Gazeta Standard Online | Behu pjese e lajmit te fundit

 • Telegraf Gazeta Telegraf : Me ne dita nis ndryshe

  Faqa zyrtare e gazetës Telegraf, politike, aktualitet, opinione, dosier, ekonomi, sociale, kulture, sport, shendetesi, arsim etj.

 • Albanian Radio and TV (RTSh)

  Albanian Radio and TV (RTSh) RTSH-Radio Televizioni Shqiptar

  RTSH është transmetuesi i vetëm publik i Shqipërisë.TVSH,RTSH HD,RTSH sport,RTSH muzike,RTSH art,Radio Tirana,LIVE,TVSH Drejtpërdrejt,Lajme

 • TV Klan

  TV Klan TV KLAN – Faqja zyrtare - Televizioni Kombetar